Erik Menved, 2019, pohlavein

Erik Menved pohlavein  9 % vol ,

Tumeroosa, maitse balansseerib poolkuiva ja poolmagusa  vahel, aroomis tunda nii pohla, maasikat kui vaarikat, maitses domineerivad pohl ja vaarikas 

0,75 l hind 17 eur, 1 l hind 22,6 eur

17,00 €

Erik Menved pohlavein 

9% vol, Poolmagus marjavein, sisaldab sulfiteid.

Erik Menved 2019, poolmagus, punane - pohlavein. Tumeroosa veini aroomis on tunda pohla mõrkjust ja niisket alusmetsa, samuti koduaia maasikat ja vaarikat. Suhkrusisalduse alusel paigutub vein poolmagusa ja magusa piirimaile. Maitses domineerib äratuntav pohl ning sekundaarsena vaarikas. 

 

TUNNUSTUSED

  • Parim kuiv vein konkursil Parim Eesti Jook 2020 (Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon)
  • Pääsukese märk 2020
  • Põhja Eesti joogimeene 2020
  • Veinivilla numbriliselt kõige müüdum vein

 

AJALUGU

Vein kannab nime Erik Menved kindlal põhjusel: Valgejõe küla on Taani kroonikates esmamainitud 1290. aastal, sel ajal valitses Eestit Taani kuningas Erik Menved. Tänavu tähistab küla oma asutamise 730. aastapäeva. Küla ümber on väga head pohlametsad, kust tooraine osaliselt ka pärit on. Järele mõeldes tundus, et küllap need pohlametsad kasvasid siin ka Menvedi ajal. Seepärast saigi meie poolmagus pohlavein omale kuninga nime. Tooraine osaliselt pärit Lahemaalt, ülejäänud Eesti piirest.

 

 

TOIDUSOBIVUSED

Veini on pakutud nii pooltoore hirvefilee juurde kui vähemagusate magustoitude juurde nagu kohupiima- ja toorjuustuvahud värskete marjadega. Eriti hästi sobib kõigi jõuluroogade ja verivorsti juurde.

 

 

 

0,75 l hind 17 eur, 1 l hind 22,6 eur

NB! Smartposti kaudu tellida ei saa!


TÄHELEPANU, TEGEMIST ON ALKOHOLIGA! ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST!

VEINIDE MÜÜK ALLA 18-AASTASTELE ISKUTELE KEELATUD!