Meie lugu

 

Valgejõe Veinivilla on

Eesti põhjapoolseim veinitalu, kus veinimeistriteks on ema Tiina ja poeg Gregor, kes on mõlemad sommeljeed. Meie veine pakutakse Michelini tärniga restoranides Euroopas ja parimates restoranides Eestis. Veinivilla kuulub Eesti veinitalusid ühendavale teekonnale Eesti Veinitee
 
Veinivillas saab ettetellimisel degusteerida kohalikke puuvilja-, marja ja viinamarjaveine, osaleda seltskondlikus seiklusmängus Veiniorienteerumine, õppida ise veini tegema koduveinikoolitusel, degusteerida veine Lahemaa metsas, nautida mitmekäigulist talugurmeed, mis sobitatud kohalike veinidega ning peaaegu igal ajal saab kõiki valikusse kuuluvaid veine kaasa osta. Külla mahub mugavalt kuni 50 inimest. 

Kogu kasutatav tooraine on pärit Eesti pinnalt ning veinid on muuhulgas ka vegan-friendly, sest mitte üheski veini valmistamise etapis pole kasutatud loomseid produkte. Meie stiiliks on kujunenud puhta mahla kasutamine ilma vett lisamata, et säilitada võimalikult autentsed maitsed loodusest. Samuti katsetame koduaia ürtide ja ebatavaliste toorainetega.


Aastane toodang on olenevalt saagiaastast 9000 pudeli ringis kuid partiid võivad olla väga erineva suurusega - paarisajast kuni paari tuhande liitrini.

 

 

Veinivilla uueks vapiloomaks on Eestis haruldane jäälind, kes pesitseb ka Valgejõe kallastel. Jäälind on siinses looduses eriline, nii nagu ka meie veinid maailmas.

1585 tema tiiva all markeerib aastat, mil sõlmiti meie veinitalu koha peal esimene kõrtsi rendileping. Lugusid veinidest, loodusest ja küla pikast ajaloost kuuled meie juures kohapeal Valgejõe Veinivillas. 

 

Inimesed

Veinivilla perenaine on diplomeeritud sommeljee ja endine ajakirjanik Tiina Kuuler, kes jagab lahkesti oma kogemusi Eesti marjadest, viljadest ja õitest veini tegemisel. Tiina on auhinnaga pärjatud ning mitu kordus- ja täiendatud trükki nautinud „Koduveiniaabitsa“ (2011) autor. 2014. aastal ilmus Eesti marjaveiniguru sulest „Kodused siidrid ja vahuveinid“. Tiina on ka Eesti koduveinikonkursi hing ning eestvedaja. 

 

Gregor on lõpetanud Eesti Sommeljeede Erakooli juunior-sommeljee kursuse ning TLÜ rekreatsioonikorralduse bakalaureuse. Igapäevaselt tegeleb ta veinide ja nende tarbijate kokkuviimisega. Samuti viib läbi veinikoolitusi ning mõtleb välja uusi võimalusi põnevaks ajaveetmiseks veinitalus.

 

Allan on talu peremees, kes on hariduselt ajaloolasena uurinud piirkonna ning pika ajalooga Valgejõe kõrtsi tekkelugu. Viib läbi ajalooloenguid ning hoiab veinide maitsetel silma peal. 

 

Asukoht

 Veinitalu asub iidse Tallinna–Narva tee ääres Lahemaa rahvuspargi serval. Tallinna jääb siit 65 km ning Rakverre 40 km.

    GPS 59.468317     25.787873

Kõik tuurid algavad asukohas: Valgejõe Talu, Valgejõe küla, 74712, Kuusalu vald, Harjumaa, Eesti.

OÜ Veinimõisnik on saanud tootmisseadmete soetamiseks LEADER projektitoetust 2017.aastal.