Meie lugu

Valgejõe Veinivilla lühidalt:

-toodab Valgejõel puuvilja- ja marjaveine

-võtab veinitalus külalisi vastu ja teeb koolitusi


Valgejõe Veinivilla pikemalt: 

Valgejõe Veinivilla on Lahemaa serval voolava Valgejõe vasakul kaldal asuv puuvilja- ja marjaveinitalu. Veinimeistreid on kaks: ema Tiina ja poeg Gregor, kes on mõlemad sommeljeed.
15-aastase veini valmistamise kogemusega Tiina hoolitseb selle eest, et veinid oleksid maitsetelt puhtad ja heas tasakaalus. Ja Gregor püüab teha nii, et veinid vastaksid ka noorema generatsiooni nõudlikele maitse-eelistustele.
Kogu kasutatav tooraine on pärit Eesti pinnalt ning veinid on muuhulgas ka vegan-friendly, sest mitte üheski veini valmistamise etapis pole kasutatud loomseid produkte. Veinimaja stiiliks on kujunenud puhta mahla kasutamine ilma vett lisamata, et säilitada võimalikult autentsed maitsed loodusest. Samuti katsetatakse palju ürtide ja ebatavaliste toorainetega. Veine võib leida kohalikku toorainet väärtustavatest restoranidest.
Aastane toodang on olenevalt saagiaastast 9000 pudeli ringis kuid partiid võivad olla väga erineva suurusega - paarisajast kuni paari tuhande liitrini.

 

Inimesed


Veinivilla perenaine on diplomeeritud sommeljee ja endine ajakirjanik Tiina Kuuler, kes jagab lahkesti oma kogemusi Eesti marjadest, viljadest ja õitest veini tegemisel. Tiina on auhinnaga pärjatud ning mitu kordus- ja täiendatud trükki nautinud „Koduveiniaabitsa“ (2011) autor. 2014. aastal ilmus Eesti marjaveiniguru sulest „Kodused siidrid ja vahuveinid“. Tiina on ka Eesti koduveinikonkursi hing ning eestvedaja. 

 

Gregor on lõpetanud Eesti Sommeljeede Erakooli juunior-sommeljee kursuse ning TLÜ rekreatsioonikorralduse bakalaureuse. Igapäevaselt tegeleb ta veinide ja nende tarbijate kokkuviimisega. Samuti viib läbi veinikoolitusi ning mõtleb välja uusi võimalusi põnevaks ajaveetmiseks veinitalus.

 

Allan on talu peremees, kes on hariduselt ajaloolasena uurinud piirkonna ning pika ajalooga Valgejõe kõrtsi tekkelugu. Viib läbi ajalooloenguid ning hoiab veinide maitsetel silma peal. 

 

Asukoht

 Veinitalu asub iidse Tallinna–Narva tee ääres Lahemaa rahvuspargi serval. Tallinna jääb siit 65 km ning Rakverre 40 km.

    GPS 59.468317     25.787873

Kõik tuurid algavad asukohas: Valgejõe Talu, Valgejõe küla, 74712, Kuusalu vald, Harjumaa, Eesti.

OÜ Veinimõisnik on saanud tootmisseadmete soetamiseks LEADER projektitoetust 2017.aastal.