Uudised

29. aprillil toimub Valgejõe Laat ja Eesti Veinitee hooaja avamine!

Aprilli viimasel laupäeval toimub taas Valgejõe laat, mis toob kokku ümbruskonna kauplejad, vanasõidukid ja veinihuvilised.

Samaaegselt toimub tervelt kolm sündmust:
1. Valgejõe laadal saab laupäeval näha, proovida ja maitsta kohalike kaupmeeste koduhoidiseid, vanakraami ja muid isetehtud asju. Osade juures saab maksta ka kaardiga aga sularaha on kindlaim variant endale midagi meelepärast soetada.

2. Laupäeval kell 12.00-14.00 toimub vanasõidukite näitus, iludusvõistlus ja häälekonkurss. Täpsem info on siin ürituse lehel: https://www.facebook.com/events/487399190218203

3. Laupäeval ja pühapäeval toimub ka Eesti Veinitee hooaja avamine, mistõttu on avatud 17 veinitalu 20st. Meie juures toimuvad ekskursioonid veinitootmisesse igal täistunnil ja võimalus on kohalikku toodangut degusteerida ja kaasa osta: https://www.facebook.com/events/578093357376612
 
Süüa pakutakse ka ja meeleolu on väga kevadiselt särtsakas! Ootame kõiki läbi astuma!

Facebooki ürituse leiad siit: https://fb.me/e/2rHAIAplQ 

 

 

 

Veinivilla uueks vapiloomaks on Eestis haruldane jäälind, kes pesitseb ka Valgejõe kallastel. Jäälind on siinses looduses eriline, nii nagu ka meie veinid maailmas.

1585 tema tiiva all markeerib aastat, mil sõlmiti meie veinitalu koha peal esimene kõrtsi rendileping. Lugusid veinidest, loodusest ja küla pikast ajaloost kuuled meie juures kohapeal Valgejõe Veinivillas. Veinivilla.ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panime eelnevate aastate külastajate soovide põhjal kokku kolm firma- või jõulupeoks sobilikku paketti. Tutvu nendega siin ja kui miskit kõnetab või tekib lisaküsimusi, siis võta meiega ühendust info@veinivilla.ee või helista perenaisele Tiinale 5087222. 

 

Jõulupidu elektrita

Korralda oma pidu Valgejõe Veinivillas, kus kõik toidud on valminud elektri abita, kas puupliidil, ahjus, kaminas või sütel!

Pakume mitmekäigulist talugurmeed, mille juurde on sobitatud auhinnatud kohalikud veinid.

Süüakse küünlavalgel ja kamina ees pika kõrtsilaua ääres, kuhu mahub kuni 35 inimest.

Küsi pakkumist info@veinivilla.ee või helista 5087222 (perenaine Tiina).

 

Külluslik jõulupidu

Tervitame saabujaid klaasikese kohaliku vahuveiniga, ning suundume sellega ekskursioonile veinitalu toomisruumidesse, kus teeme ülevaate veinivalmistamise hetkeolukorrast Eestis ja Veinivilla tootmisprotsessidest.

Seejärel ootab peosaalis pearoog, koos sinna juurde sobitatud kahe erineva veiniga.

Magustoidule ruumi tegemiseks mängitakse seltskonnas paari veiniorienteerumise mängust laenatud ülesannet, mis pakuvad elevust kogu seltskonnale. Need sisaldavad nii nuputamist kui ka väikest füüsilist väljakutset. Võitjale on loomulikult ka kohapeal tarbitav auhind.

Järgneb magustoit koos sinna juurde sobitatud kohaliku dessertveiniga ning soovitajatele ka kohv. Taimne menüü kokkuleppel.

Küsi täpsemat pakkumist, sest hinnad ei ole kivisse raiutud ja sõltuvad söögivalikutest ning veinide arvust ja valikust. Helista 5087222 (perenaine Tiina) või kirjuta info@veinivilla.ee. Degustatsiooniks on kohti 40le inimesele, mugavalt mahub sööma kuni 35 inimest.

 

Jõulupidu kingituse valmistamisega

Tervitame klaasikese kohaliku vahuveiniga, ning suundume sellega ekskursioonile veinitalu toomisruumidesse tutvuma veinitegemise protsessidega. Kui töövõtted selgeks õpitud, siis saab iga osaleja oma kätega endale ühe pudeli kingituseks kaasa villida. Igaüks saab veini pudelisse villida, ning peale panna korgi, kapsli ja etiketi.

Seejärel ootab pearoog, koos sinna juurde sobitatud kahe erineva veiniga.

Magustoidule ruumi tegemiseks mängitakse seltskonnas paari veiniorienteerumise mängust laenatud ülesannet, mis pakuvad elevust kogu seltskonnale, sisaldades nii nuputamist kui väikest füüsilist väljakutset. Võitjale loomulikult ka kohapeal tarbitav auhind.

Järgneb magustoit koos sinna juurde sobitatud kohaliku dessertveiniga ning soovitajatele ka kohv. Taimne menüü kokkuleppel.

Küsi täpsemat pakkumist, sest hinnad ei ole kivisse raiutud ja sõltuvad söögivalikutest ning veinide arvust ja valikust. Helista 5087222 (perenaine Tiina) või kirjuta info@veinivilla.ee. Degustatsiooniks on kohti 40le inimesele, mugavalt mahub sööma kuni 35 inimest.