Erik Menved, 2021, pohlavein

Erik Menved pohlavein, 13% vol 

Tumeroosa, maitse balansseerib poolkuiva ja poolmagusa vahel, aroomis tunda nii pohla, maasikat kui vaarikat, maitses domineerivad pohl ja vaarikas.

0,5 l hind 15 eur, 1 l hind 30 eur

15,00 €

Erik Menved pohlavein 13% vol 

Erik Menved 2021, poolmagus, punane - pohlavein. Tumeroosa veini aroomis on tunda pohla mõrkjust ja niisket alusmetsa, samuti koduaia maasikat ja vaarikat. Suhkrusisalduse alusel paigutub vein poolmagusa ja magusa piirimaile. Maitses domineerib äratuntav pohl ning sekundaarsena vaarikas.

 

Varasemate aastakäikude tunnustused

Parim kuiv vein konkursil Parim Eesti Jook 2020 (Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon)
Pääsukese märk 2020
Põhja Eesti joogimeene 2020
Veinivilla numbriliselt kõige müüdum vein alates 2020. aastast.

 

Toidusobivused

Veini on pakutud nii pooltoore hirvefilee juurde kui vähemagusate magustoitude juurde nagu kohupiima- ja toorjuustuvahud värskete marjadega. Eriti hästi sobib kõigi jõuluroogade ja eriti verivorsti juurde, mis on serveeritud koos pohlamoosiga.

 

Ajalugu

Vein kannab nime Erik Menved kindlal põhjusel: Valgejõe küla on Taani kroonikates esmamainitud 1290. aastal, sel ajal valitses Eestit Taani kuningas Erik Menved. Küla ümber on väga head pohlametsad, kust tooraine osaliselt ka pärit on. Järele mõeldes tundus, et küllap need pohlametsad kasvasid siin ka Menvedi ajal. Seepärast saigi meie poolmagus pohlavein omale kuninga nime. Tooraine osaliselt pärit Lahemaalt, ülejäänud Eesti piirest.

Loe Erik Menvedi kohta pikemalt siit: https://www.veinivilla.ee/et/p/ajalugu 

 


0,5 l hind 15 eur, 1 l hind 30 eur

 

 

TÄHELEPANU, TEGEMIST ON ALKOHOLIGA! ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST!

VEINIDE MÜÜK ALLA 18-AASTASTELE ISKUTELE KEELATUD!